| Mushusss a întrebat:

Vreau sa imi imbunatatesc performantele PC ului. Nu am un pc tocmai decent, si vreau sa ii schimb componentele indeajuns incat sa poata rula jocuri precum League of Legends, Counter Strike Global Offensive etc la o calitate medie. Componentele pc ului sunt :
Operating System
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
CPU
Intel Pentium E5200 @ 2. 50GHz
Wolfdale 45nm Technology
RAM
2, 00GB Single-Channel DDR2 @ 332MHz (4-4-4-12)
Motherboard
ASRock G31M-S. (CPUSocket)
Graphics
L1742 (1280x1024@60Hz)
Intel G33/G31 Express Chipset Family (ASRock)
Optical Drives
HL-DT-ST DVD-RAM GH22NS30 ATA Device
Si asa avea nevoie de un sfar din partea voastra cu ce ar trebui sa schimb.(mentionez ca am un buget de 700lei)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai, in primul rand ar trebui sa schimbi procesorul cu unul quad core. Vad ca placa ta suporta destul de multe, asa ca pentru jocurile specificate de tine si nu numai, iti recomand un q6600 sau q8400 ( le gasesti la SH in jur de ~ 150 lei ), inca 2gb ram DDR2 la 800mhz ( ~60 lei ) si nu in ultimul rand placa video http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/ suficient de potenta pentru a rula jocurile specificate de tine la detalii maxime rezolutie full hd in peste 100fps.