| iCappy a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa-mi iau o placuta de memorie de 4 GB, dar nu stiu nici de DDR am, nici cat poate tine placa mea de baza...
Vreau sa va intreb, daca il duc la un loc special pentru asa ceva imi vor zice daca placa mea de baza tine 4 GB? SI ce fel de memorie RAM am? Alte informatii m-ar ajuta mult, ca neaparat vreau sa-mi iau placa de 4 GB.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

No problem! Vezi ce placa de baza ai si o cauti pe Google la producator. O sa gasesti toate caracteristicile acolo!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-mi ce placa de baza si si ce memorie RAM ai in computer. Daca nu stii ia CPU-Z si vezi la mainboard si model: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Ia de sus din dreapta de unde scrie : 1.71 setup, english
La memorie apasa la SPD si pe fiecare slot spune-mi ce frecvente ai la Max Bandwith.

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza speccy free
iti da toate info necesare

| iCappy explică (pentru gelu1970):

Imi dai link de unde sa-l iau?

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce model e placa de baza.

| ombladon112 a răspuns:

Scoate placuta din unitate si vezi aici cu ce fel de DDR se potriveste: http://bit.ly/10gV26E

In caz ca nu iti suporta 4GB poti returna placuta si primesti banii inapoi.

| K0sti a răspuns (pentru ombladon112):

Aia s-o crezi tu, ti-o primeste inapoi daca e defecta, nu ca esti habarnist si nu stii ce comanzi. Ti-ai asumat un risc, cand ai facut pasul asta! Inainte te documentezi!

| ombladon112 a răspuns (pentru K0sti):

Bai baiatule cate cumparaturi ai facut tu la eMAG? La ei o poti returna in 30 de zile fara nici un motiv, poti sa spui ca nu iti place produsul sau nu se ridica la standardele care sperai.

Bai ce documentat esti tu, ai citit multe carti in legatura cu garantia de retur :))
http://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

| iCappy explică (pentru K0sti):

Si tu de ce crezi ca am pus intrebarea asta? Ca n-aveam ce face? Of doamne.

| K0sti a răspuns (pentru iCappy):

Pai eu nu ti-am raspuns tie, daca te uiti cu atentie!

| iCappy explică (pentru K0sti):

A da, eh nalaughing n-am fost atent, ma rog, scuze atunci.

| Salontanul a răspuns (pentru iCappy):

No problem! Vezi ce placa de baza ai si o cauti pe Google la producator. O sa gasesti toate caracteristicile acolo!