| Cosminutzu5478 a întrebat:

vreau sa pun un microfon de la mixer la subwoofer watson si nu stiu cum..trebuie sa mufez? este urgent dau funda....mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Atunci pui microfonul la PC si din PC mergi cu semnalul spre subwoofer.

16 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Subwoofer-ul are intrare pentru microfon, ai preamplificator pentru microfon?

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Nu

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Asa e subwooferu-l meu http://i25.tinypic.com/260zfk6.jpg

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

O ultima intrebare si iti dau funda cum sa fac semnalu spre subwoofer sunt nou cu pc

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

Cablul care iese din PC il bagi in primele 2 mufe de sus.

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Cablu de la microfon sa il bag in primele 2?

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

NU,cablul de la microfon il bagi in PC in mufa roz, iar din mufa verde de la PC duci un cablu spre cele 2 mufe de pe subwoofer.

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Aaa mersi

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Am facut asta si nu s-a intamplat nimic

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

Intra in volume control (difuzorul care apare in bara de start) si vezi sa nu fie bifata casuta de mute pentru microfon.

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Dar pot sa pun cati inloc de subwoofer

| Cosminutzu5478 explică (pentru Cosminutzu5478):

Casti

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

Da,normal.

| Cosminutzu5478 explică (pentru ombladon):

Deci am pus castile si microfonu si nu se aude nimic

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

N-ai facut ceva bine, dar nu am de unde sa stiu ce...

| ombladon a răspuns (pentru Cosminutzu5478):

Atunci pui microfonul la PC si din PC mergi cu semnalul spre subwoofer.

| K0sti a răspuns:

Tu ai boxe 5.1. Cand ai boxe 5.1, nu ai microfon, asta e regula! Pentru ca ai toate cele 3 mufe ocupate cu cablurile de la boxe! Din subwoofer pleaca spre placa de sunet 3 cabluri! Deci nu mai ai unde sa bagi microfonul. Vrei microfon, iti iei boxe 2.1!