| Alexx7721 a întrebat:

Vreau sa stiu care placa video e mai buna :

1 - nVidia?
2 - AMD?

Gaming.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vad ca la capitolul placi video esti praf. Poate la masini te pricepi mai bine. Daca eu ti-as zice: care masina e mai buna? Bmw sau Mercedes, tu ce ai raspunde, si de ce?

| Jipa95 a răspuns:

Despre ce placi video este vorba?
Ai dat numele de firma acolo.

| RaduTN a răspuns:

Din câte ştiu eu Amdul este putin mai rapid decât nVidia.Dar jocurile se vad mai bine pe nVidia decat pe Amd.

Răspuns utilizator avertizat
| GabeN a răspuns:

AMD-urile sunt mai ieftine in general, dar am auzit ca sunt niste probleme la render la unele placi AMD.
NVidia e mai stabil, AMD e mai scump.
Ambele sunt bune, doar ca AMD e mai ieftin, dar mai instabil oarecum

| Evolution a răspuns (pentru GabeN):

Asta voiam sa ii scriu si eu, bine punctat.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru GabeN):

Te-ai contrazis singur. ori e scump ori e ieftin?

| Alex99_5691 a răspuns:

NVIDIA pentru gaming. crede-ma.