| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu sa stiu daca se merita sa dau banii pe acest desktop http://www.altex.ro/......ee-dos,sau daca vreti ajutati-ma si pe mine sa gasesc altul mai bun la un pret mult mai avantajos (vreau mai multe raspunsuri va rog). Multumesc anticipat! ♡

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru light gaming e destul de okay. Iti recomand sa-i mai pui 4gb de ram si va fi cat de cat bun. Intr-adevar acel i3 4170 nu e cine stie ce cpu, dar alaturi de acel gtx 750 poate sa duca jocurile actuale. Acuma nu ma pot exprima in privinta pretului pentru ca atunci cand accesez link-ul primesc eroare 404. Ce pret e?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Presupun ca vrei te joci nu?

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

CPU e cam slab dar placa video e foarte buna + ca consuma si putin. Si 4 gb nu o sa te duca bine daca vrei sa joci ceva. Mai bine il faci custom cu urmatoarea configuratie
amd fx 6300
gtx 750 ti
8gb ram
1tb hdd 7200
+ sursa placa de baza etc dvd /...

| Allleeexx a răspuns:

Desktop-ul cosa 1, 799 lei

| Allleeexx a răspuns:

Desktop-ul costa 1, 799 lei