| AwanderingLove a întrebat:

Ziceti-mi va rog meriti o placa video gigabyte radeon r9 de 8 gb ram pe 512 bit fata de o placa geforce gtx 780 pe 6 gb ram pe 384 bit? Ca pret si ca, calitate! Si placa asta radeon scrie ca este de gaming este buna de gaming?

Răspuns Câştigător
| Tamas_Ioan_1979 a răspuns:

Placa aceasta este incredibila, normal ca este de gaming, radeonul, de l-as avea as putea juca gta cu grafica max
8gb memorie video este masiv eu am doar 2...
Alege radeonul

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Te referi la r9 390. Teoretic si practic, este mai performanta din toate astecte fata de gtx 780, dar eu ma intreb de ce ai schimba 780-ul ala. Nu de alta, dar inca mai ruleaza tot ce este in materie de gaming pe piata la detalii maxime.
Ca si sfat, eu unul as fi achizitionat un r9 390 @8gb daca as fi avut un monitor 1440p sau chiar 4k.

| CPAElites a răspuns:

Pana nu spui modelul exact al placii video AMD nu te putem ajuta

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Din punctul meu de vedere eu zic ca merita sa o cumperi.Si da, chiar este foarte buna pentru gaming.Te asigur ca nu o sa regreti aceasta achizitie.Si sper ca te-am ajutat! ^^