| Huskey a întrebat:

Salut tuturor!

Am avut windows 8 care l-am instalat direct din PC dupa am instalat windows 8.1 aman2 pe 32.

Iar acum am auzit de la un prieten ca sa-mi fac windowsul pe x64 pentru ca e mai bine
P.S Am 4 GB ram

Am luat windows 8.1 64 ( nu incepeti ca nu e pun dvd, sau imaginea)
L-am montat si am dat restart la PC si cand apare press any key to boot dvd/cd sau cum zice nu mai stiu apar punctele alea "Press any key to boot from DVD/CD…" tot apasam da nu incepea instalarea windowsului. am intrat in boot menu...am modificat pe frist boot device. ba cdroom ..ba hdd, ba hardisk dar degeaba.
SPUNETI-MI CE TREBUIE SA FAC SA POT SA-L FAC PE X64
FUNDA!

3 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Cand zice pres ayy key apesi enter si nu se poate sa nu intre

| Huskey explică (pentru Ax3LdeV):

....Se tot incarca punctele alea apas orice tasta si nimic.

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Huskey):

Depinde mult daca ai pc nou, trebuie sa ai steat in bios legacy mode si primary bot dvd romul tau, cat despre daca sa fie pe 64 sau 32/68 biti trebuie sa fie compatibil procesorul, daca nu merge sa dupa ce faci setarile de sus atunci poate fi si din cauza cd ului adica nu a scris bine imaginea depinde cum ti-a facut imaginea. Succes