| rkosty97 a întrebat:

Salut tuturor.Am si eu o nedumerire si as vrea sa ma lamuresc intr-un fel.
Am un Laptop Acer Aspire 5750G (Procesor Intel Core i3 2.3 GHZ, 4GB RAM, 500 GB HDD, Placea Video de 1GB Nvidia GeForce GT 540M) pe care am instalat Call Of Duty 4 Modern Warfare care la prima vedere merge bine, dar dupa un timp laptopul se stinge.
Cum se face ca eu am mai avut acest joc si pe PC, care era cam la jumatatea laptop-ului si acolo imi merge perfect.
Eu asta nu inteleg, cum pe PC care era mult mai slab imi mergea destul de bine, iar pe laptop care este mai bun nu imi merge? Ce sa fac?
Astept parerile voastre. Multumesc!

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca dupa un timp se stinge in timp ce te joci inseamna ca se supraincalzeste laptopul.Du-l la un service sa iti curete radiatorul si sa-ti schimbe pasta termoconductoare

| EU19 a răspuns:

De fapt cum poti intreba asta? Laptopurile sunt pentru portabilitate nu pentru gaming. Daca jocu are niste cerinte prea mari e destul de logic sa se inchida. Daca sunt mici, dul la un servis ca sigur are o problema probabil la sursa.