| metalheart a întrebat:

Salut tuturor! unei prietene nu i-a mai mers calculatorul si l-a dus la cineva care i-a spus ca e arsa placa (care placa nu stiu) dupa ce i l-a facut l-a adus acasa si cand a vrut sa-l dschida i-a aparut in coltul din dreapta sus rgb iar apoi scria mare mod economic si se inchide...ce e de facut? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Probabil e vorba de placa video. Monitorul nu mai primeste semnal e la unitatea centrala. Daca placa video e integrata in placa de baza, atunci e dusa placa de baza cu totul.