| alex2009 a întrebat:

Salut un prieten are o problema cu pc-ul lui a vrut sa reinstaleze windowsuk a inceput sa buteze dupa cd si si-a amintit ca nu a salvat un fisier din partotia C a dat restart la pc dar nu mai intra in windows ii scrie windows eror recoveri cd a butat cam 10 secunde si i-a dat restart ca sa intre in windowsul vechi. Mai poate face ceva ca sa intre in windowsul sa salveze acel fisier? Multumesc

4 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Sa faca un linux ubuntu pe cd si sa il foloseasca ca life cd sa salveze ce avea nevoie din c pe alta partitie!

| unicka a răspuns:

Pai sa dea repair! pe urmaintroduce din nou cd-ul cu windows si ar trebui sa buteze bine.bafta!

| Alphawolf a răspuns:

Daca nu a sters partitia C atunci cu siguranta se poate intra in windows dar daca a inceput instalarea windows-ului nou nu se mai poate

| Alphawolf a răspuns:

Sper ca ai inteles la ce m-am referit. Sa instalezi windows pentru o buna functionare trebuie sa stergi si sa formatezi partitia pe care vrei sa instalezi iar dupa stergere, formatare partitia respectiva este goala si dupa incepe instalarea noului windows