| House_Gaming_1990 a întrebat:

vand si eu un Pc de gaming, cu garantie cumparat acum o luna.
Aceseta sunt componentele lui
1.procesor amd FX-6300 3.5 Ghz pana la 4. 1Ghz
2.placa video AMDRadeon R72610(60-160fps)
3.HDD de 1 TB sata 3
4.RAM 4 gb
Acest calculator poate ajunge pana la pretul de 2700-3000 de lei.
Dar a fost folosit timp de o luna cam 1 ora pe zi ...deci nu il pot vinde la acel pret din pacate.
Pretul lui in acest moment este de 1900

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cine vrei sa te creada ca ai dat tu 3000 lei laughing
cu 3000 lei iti iei ceva de cel putin 2 ori mai bun. Iar ce ai tu acolo, nou, chiar mai performant, ajunge la 1800 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cont pe diferite site-uri de vanzari.Precum OLX, tocmai.ro,okazii.ro s.a.m.d.

| House_Gaming_1990 explică:

Nu am spus ca am dat 3000 de lei pe el eu am dat 2600 de lei pe el.re totul bun pe el dor ca placa video daca vrei sa faci gaming de performanta trebuie schimbata cu una de 256 biti care te costa cam 800 lei o poti da pe aceasta pe care o are el care eset in valoare de 500 lei si mai dai diferenta de 300 in cocluzie calculatorul ajunge cam pe la 2900 de lei. si n gasesti altceva mia bun la pret mai bun. deoarece toate calculatoarele au aproape tot ce are si acesta. placile video difera in multe cazuri de aceea a fost si asa de ieftin dar pentru amatori sau intermediari este unul dintre cele mai bune calculatoare mai ales ca poti scoate pana la 160 fps la BF4 cu toate graficiile la maxim plus ca acest calculator a venit cu free dos iar eu i-am instala windows 7 de 64 biti cu licenta care m-a costat 100 de lei... oricum multumesc pentru raspuns

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru House_Gaming_1990):

Ce inseamna R72610? presupun ca r7 260? oricum faci un sistem nou la fel cu 1700lei

| House_Gaming_1990 explică:

Am calculat toate produsele pecare le are in el si ajung pana la 1850 lei dar sa nu uitam ca are windows 7 instalat cu licenta si cel de 64b nu 32b. oricum multumesc pentru raspunsuri si va rog daca vreti si sunteti interesati lasati un mesaj cu oferta dvs si am sa ma gandesc si poate am sa il dau la pretul pe care il doriti dumneavoastra

| House_Gaming_1990 explică:

Am facut deja dar am nevoie neaparat sa il vand deoarece am nevoie de bani.