| BogdanFRD a întrebat:

Salut.Vi s-a intamplat sa luati o cartela reancarcabila iar codul de reancarcare sa fie invalid?
Am cumparat o cartela de la la celebrul "Telekom" si codul era invalid.N-am crezut ca e posibil asa ceva, mai dau si reclama aia insuportabila de 100 de ori la o pauza publicitara.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

O duci inapoi, cu bonul. daca nu ai bonul te duci la sediul lor si te rezolva.

| Exaizo a răspuns:

Nu l-ai introdus corect, este imposibil sa fie invalid daca ai cumparat codul chiar de la magazin.

| emignon a răspuns:

Buna ziua!
Mi s-a intamplat cu o cartela de Orange un lucru si mai revoltator pentru mine:eram intr-o seara in stare de ebrietate, am cumparat o cartela de 4 euro de Orange (cum era pe atunci, in prezent nu se mai comercializeaza); cum eram ametit bine, am incercat sa razuiesc cu briceagul codul de reincarcare de pe cartela, insa chestia e ca l-am razuit prea tare, incat cateva cifre nu s-au mai cunoscut. Dau sa-mi reancarc telefonul dimineata dupa ce m-am trezit. Cand ma uit insa la cartela,... ma umfla ciuda.
Cum am rezolvat problema? Am sunat la Relatii Cu Clientii (la Orange au nr.444),si mi-au spus s-o trimit pe adresa lor postala,intr-un plic,sa atasez un bilet cu adresa mea de-acasa,CNP-ul si numarul de telefon,ca imi vor rezolva dumnealor problema. La trei saptamani si ceva după ce am trimis plicul cu cartela si acel bilet la Orange, in timp ce faceam curatenie la oi, primesc un sms pe telefon, in care sunt anuntat ca mi s-a rezolvat problema, si ca mi-a fost reancarcat contul cu cei 4 euro. Imi verific contul, si minune! Era intr-adevar incarcat cu 4 euro. De bucurie, ii transfer 1 euro unui verisor de-al meu, iar cu restul de 3 euro ramasi imi activez o optiune cu minute si sms-uri, cum erau pe-atunci.
Revenind, ar fi bine sa trimiteti cartela la Telekom intr-un plic, pe adresa: Telekom Romania Mobile Comunication, Splaiul Independentei nr.:319G SEMA Parc, Cladirea Atrium House etajele 1 și 2, Sector 6, Cod:060044, Bucuresti Cod Fiscal:RO11952970