| IAliveInHell a întrebat:

Vrea sa-mi imbunatatesc pc-ul si voiam sa intreb ce credeti despre placa asta video: http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ si daca stiti alta mai buna la pretul de 500-600 ron. am in buget 700 cu tot cu transport, m-ai ales daca ar fi si tva. credeti ca daca mi-as lua-o mi-ar merge jocuri gen Call of duty, battlefield, watch dogs, saints row? si daca nu ce placa imi recomandati la pretul dat?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai alta mai buna in pretul ala nu mai gasesti. Hd ala duce orice joc la ultra, chiar si watch dogs in 35-40 fps la ultra, deci este foarte ok.

| IAliveInHell explică (pentru Jipa95):

Mersi, ca am inteles ca trebuie un hd7770 sau hd7750, dar. nu-mi trebuie monitor hd sau ceva?, ca erau multi care comentau.

| Jipa95 a răspuns (pentru IAliveInHell):

Nu. CHiar daca nu ai un monitor hd, tot merge. Oricum isi face conversie prin cablu.

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

E o placa ok ceea ce sa omis aici este si ce hardware mai ai!
degeaba ai de exemplu un hd 7770 daca ai un single/dual core vechi! placa video nu va merge la capacitatea ei maxima = nu o sa ai performanta mare in jocuri.
ram minim 4 gb.
procesor minim i3 4gn
sau un quad mai vechi.

| TwiSt1997 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/ fix atat platesti, tva-ul e deja pus, transport gratuit.