| DJIonci a întrebat:

Vrea sa stiu daca la un procesor Intel(R) Celeron(R) 430 @ 1. 80GHz 1.79 GHz, 2 GB RAM DDR2 si placa de baza Asrock G31M-VS pot pune o placa video sau ceva?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......ss-x16-20/
sau ai putea gasi si la mana a 2 mai ieftine

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul nu are treaba. Vad ca placa de baza are slot PCI-E, deci poti sa pui orice placa video in pc.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ai putea pune o placa video PCI Express x16, in primul slot vrei sa iti dau si exemple? trebuie sa zici si buget

| DJIonci explică (pentru AdrenalinTm):

Pai depinde acum cu bugetul, cam intre 100-200 lei care sa aiba si cooler

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DJIonci):

Si daca nu are ventilator le poti adauga tu un ventilator o improvizatie ceva nu are nici o problema. ventilatorul il bagi in priza de pe placa de baza
tu pentru ce ai nevoie de o placa video pentru jocuri?

| DJIonci explică (pentru AdrenalinTm):

Pai da de jocuri, dar la placa pe care o am si la procesor nu stiu daca merita

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DJIonci):

Poti adauga un SSD niste rami si daca faci un update de procesor sa stii ca te ajuta s asta
daca faci un update de procesor poate iesi mai avantajat
uite cateva exemple http://www.okazii.ro/......a172157651
sau unul mai performant
http://www.okazii.ro/......a173151102

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si uite si rami astia sunt maxim ce poate suporta placa ta http://www.okazii.ro/......a173796555
si poti sa gasesti si mai ieftini