| Popescu_AdrYan_1994 a întrebat:

Salut vreau sa configurez un router Linksys pe laptopul meu(windows7) dar nu pot afla ip ul routerului.nu mi apare la gateway.ce pot face? nu am cd de instalare

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Il arunci... e clar ca nu mai e bun!
sau! ai putea sa ii notezi modelul pe o bucatica de hartie (ori intr-un document text in laptop) si sa-l cauti pe google. 999999999999999999% ii vei gasi manualul pe care daca o sa-l citesti, iti va spune mura-n-gura cum sa-l configurezi.
bafta!

| Popescu_AdrYan_1994 explică (pentru pbsolver):

Tu nu ai inteles.am urmat toate instructiunile posibile si nu merge.altfel nu mai intrebam

| pbsolver a răspuns:

Inseamna ca ai de'a face cu un router bulit. La gunoi/garantie cu el!