| itachi23 a întrebat:

Salut, vreau sa ii cumpăr un pc nou la fratele meu pentru ca pe ala ce îl are acum abia ii merge roblox, este un pc decent la 500-700 de lei maxim? Nu are nevoie sa ii meargă gta 5 sau mai știu eu ce jocuri, sa meargă bine roblox și minecraft sa nu meargă cu lag, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cu 700 nu cumperi nimic mai bun decat are deja.

Cele propuse de colegul nu sunt cu mult mai bune, pentru ca le lipseste placa video dedicata.

Spune mai bine ce tip de procesor are sistemul acum, cat RAM, ce placa video, ce fel de stocare, ce sursa... Daca se poate, modelele exacte.

Modelul sursei nu il poti afla usor, decat citind pe ea, dar pentru restul, poti instala Speccy si aflam tot ce trebuie.

Dupa aceea stim un lucru:
Se poate folosi procesorul ce il aveti deja, si mai e nevoie doar de video, si eventual RAM... Sau SSD.

Sau e atat de vechi incat nu merita un upgrade...

Eu sper sa se afle in primul caz, altfel ai nevoie de o suma mai mare.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
scrie laptop altex pe google si o sa le gasesti pe cele mai ieftine din Romania.(noi)
Poti sa iei si in rate.
daca nu, cauta pe olx la mana a 2 a