| Daviphi a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto si oscilez intre doua modele : Nikon D3200 si Canon 600D. Ce imi recomandati? De stiut ca sunt amator in domeniu. Mersi!

4 răspunsuri:
| PataCosmina a răspuns:

Am un prieten el are Nikon D3200 si mi-se pare un aparat foto draguz si face poze destul de bune! Ti-l recomand si tie!

| zapazapacita a răspuns:

Nikon D3200

| Titirica_Mitsuki_1980 a răspuns:

Puteti face o vizita la magazinul www.f64.ro din B-dul Unirii nr. 45. Aveti consultanta de la fotografi pentru orice achizitie. Suna si la 021.270.00.50 cere un consultant pentru alegerea unui aparat foto.

| enterco a răspuns:

Cele doua enumerate de tine sunt OK daca banii nu sunt o problema si nu vrei sa-ti bati prea tare capul cu fotografia. Deindata ce vei prinde gustul, s-ar putea sa-ti doresti ceva mai serios, macar un D90.
Daca bugetul are limita superioara, mai bine mergi pe un body cu o generatie in urma si echipeaza-ti setul cu altele mai utile: obiectiv, blitz, trepied. Pixelii de pe cele doua enumerate de tine sunt un moft, nu trebuiesc luati atat de mult in seama.