| katalyn16tpu a întrebat:

Salut
Vreau sa îmi cumpăr un laptop care sa fie în top dar sa nu dau mai mult de 2500-2700 dacă găsesc și mai ieftin și mai bine.Îl vreau mai mult pentru jocuri.
Ce îmi recomandați și de pe ce site sa cumpăr? Funda pentru cea mai buna varianta.

Răspuns Câştigător
| Semaka a răspuns:

Salut! In general, laptop-urile de 2500-2700 sunt cu procesor i3 sau i5 care au Dual-Core si nu prea sunt bune pentru gaming. Dintre toate firmele am ales HP (si spun ca am ales fiindca mi-am achizitionat un laptop pentru gaming de putin timp) pentru ca e facut sa reziste, componentele sunt bune, nu se incalzeste, este excelent din toate punctele de vedere.

Eu mi-am luat acest model : http://www.pcgarage.ro/......c-silver/, fiindca are ecranul de 17'' si e numai bun pentru gaming. Mai este acelasi model dar cu ecranul de ''15, 6 inch, acuma depinde de ce vrei (configuratia e aceeasi).

Sper ca te-am ajutat in aceasta privinta. Numai bine!