| xxVENONxx a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un ryzen 5 5600x si nu stiu ce aio sa aleg intre nzxt kraken x53 sau GIGABYTE AORUS WATERFORCE X 240.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

As merge pe Gigabyte

| NLS a răspuns:

WATERFORCE X 240 e supraevaluat, as spune, cu mult.
X53 in schimb, merita fiecare leu.

Eu am vrut ceva mai puternic, asa ca mi-am luat EKWB (de 360 ).
Nu stiu daca merita coroana, dar se tin bine de tot, sunt putin peste NZXT sau Corsair.

La 240mm nu stiu daca ei (EKWB) sunt primii.
dar revenind la alegerile tale, cunosc 2 persoane ce eu Kraken-uri, si stiu sigur ca merita banii: sunt si silentioase si puternice.

PS: pentru persoanele care nu doresc sa faca OC, e suficient chiar si un Cooler Master ML240L v2 (aproximativ 400-450 RON)