| xbastanu a întrebat:

Vreau sa îmi instalez windows xp de pe stick.Cum intru sa șterg partițiile, când aprind PC parcă apăsăm pe F12 sau așa cv îmi apărea CV cu USB...si dădeam si ștergeam partițiile.Pana akm nu l-am mai instalat singur.Care știrii ce trb sa apas si cum trb sa fac. Va rog sa ma ajutati.
Va mulțumesc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie ca prin device usb man, daca nu stiti de ce incercati nu va inteleg, nu orice pc merge prin usb unele sunt anticitati si nu pot citi, sau unele nu citesc mai mult de 1 gb stik sau doar fat32 eu stiu, de ce nu va cumparati ceva nou

| gelu1970 a răspuns:

Partitiile se sterg in timp ce formatezi. in plus in partea de jos a monitorului iti spune ce taste trebuie sa apesi ca sa stergi. daca citesti cu atentie inainte sa continui fiecare pas, eu cred ca o sa reusesti. in caz contrar o iei de la capat.

| AdrenalinTm a răspuns:

Deci intai trebuie sa fi sigur ca sticul ce l-ai facut e bootabil si nu ai nevoie de f12. daca l-ai facut bootabil dai restart setezi din bios boot from usb.el porneste enter. astepti vreo 10 minutelaughingsi de acolo scrie pas cu pas jos ce ai de facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multi pasi de facut in instalarea unui windows.E ca mersul pe bicicleta, e mai greu prmadata, mai faci cate o boacana care afecteaza pc-ul dar odata invatat nu uiti.Cheama pe cineva care se pricepe si te uiti la el cum face si inveti si tu.

| robogdan a răspuns:

Pe acest site iti spune pas cu pas ce trebuie sa faci:

http://www.fdx.ro/Iiw.htm