| razvanadriann a întrebat:

Salut, vreau sa ma ajutati rapid cu o problema.
Tocmai am installat Razer Game Booster, pentru a lucra concomitent cu Optifine din Minecraft ( dar asta nu conteaza), si am observat ca de fapt problema care o aveam de mult era procesorul, de fiecare data cand rulez ceva de genul Sleeping Dogs, NFS The Run etc. ce au cerinte mai mari, de la temperatura normala de 30 grade Celsius a procesorului urca pana la 80 +! Cand depaseste acest prag incepe sa faca un sunet super enervant.
Cum as putea sa il racesc? Sunt sigur ca 80 de grade nu este o temperatura prielnica.
P.s: detin un AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+. Si da stiu ca e cam vechi si ca trebuie sa fac un upgrade ceea ce se va intampla. in the near future.
Sper ca ma puteti ajuta, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Daviducuuu a răspuns:

Salut! Incearca sa-ti iei un ventilator sau daca ai unul mai poti sa mai bagi unul dar uite-te pe net ca acolo iti arata cum montezi un ventilator.Incearca sa-ti iei cat mai repede unul ca s-ar putea sa-l strici asa.

1 răspuns:
| Panda_Sebi_1994 a răspuns:

I just got a free Minecraft code from http://freeminecraft.cc