| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un procesor q6600 pe socket 775 ca sa-i mai cresc putin performantele PC-ului meu. Credeti ca urmatorul site e de incredere? Va rog sa fiti obiectivi.
http://www.samwise.ro/......b-1066-812
Raspunsul cel mai obiectiv si cu cele mai multe argumente primeste FUNDA!

14 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Iti recomand sa cumperi de la cineva mai cunoscut... Sau daca are conturi pe okazii, iti recomand sa faci tranzactia prin okazii, olx...

| Jipa95 a răspuns:

Samwise este un utilizator care vinde produse atat pe okazii.ro, cat si pe olx. Are un magazin al lui propriu cu produse SH, cat si noi. Este un utilizator 100% de incredere. Eu nu am cumparat niciodata de la el caci are preturile la unele produse ceva mai mare si m-am orientat unde este mai ieftin. Dar daca vrei sa cumperi acel procesor, cumpara-l cu incredere.

| Crainstorm20 a răspuns:

Cumpara de la : Emag, Altex, Amazon, Flanco, Depozit de calculatoare...sunt mult mai de incredere
(Amazon e firma poate cea mai cunoscuta din strainatate pentru ca e pe plan international)

Mai ales ca stii ce cumperi ca sa nu iei teapa ca pe Ebay(fotografiile pot fi luate de pe google si nu stii daca are produsul respectiv, de asemenea poate pune pietre de aceeasi greutate)

BAFTA! :-)

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Problema este ca eu am nevoie de un procesor cu socket 775 care nu se gaseste pe eMAG, altex etc. pentru ca i-a trecut vremea...

| Crainstorm20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Okay, dar gandeste-te e poate folosit.Mai bine cumpara alt calculator
:/

FUNDA?

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Placa video este destul de buna iar ram am 4gb. Nu merita sa investesc in alt calculator avand in vedere ca acest procesor imi este suficient ca sa rulez jocuri pana in 2013 sau ceva de genu

| Crainstorm20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ram-ul se poate muta( deci nu e nici-o problema!)
Dar cumpara frate alta placa de baza cu socket nou si poti cumpara
Intel i3 sau Intel i5! Oricum placa ram se monteaza pe plac de baza deci nu trebuie sa cumperi placa ram din nou! :-)

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Ba da...mai documenteaza-te! Tu ai auzit de ram DDR2 si DDR3?! Placa mea de baza este din q1 2008 si suporta RAM DDR2! Toate placile actuale merg pe DDR3! Mai invata si pe urma mai vorbim!

| Crainstorm20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai copile nu stiam ca e ddr2 si ai dreptate ddr3 e folosit la ram
, dar daca vrei calculator mai bun investeste /strangi bani. :-)

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Copil ii tactu sau m****, ok?! Se vede dupa cum ai pus problema ca esti paralel cu IT-ul...Bai desptule, nu merita sa-ti cumperi un avion ca sa-l tii in parcare! Mi-as putea lua un gtx770 si un i7 4790k cu 8gb de ram, dar la ce imi foloseste?! Eu vreau sa rulez jocuri pana 2012 undeva intre low si medium! Mai iesi acasa!

| Crainstorm20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce ai? Incerc sa te ajut.
In primul rand TPU e pentru ajutor si ce crezi ca eu nu stiu detalii despre calculatoare?

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Nu te supara, dar n-ai nici o treaba cu calculatoarele! La o intrebare de a mea mi-ai raspuns ca pot rula jocuri din 2000-2005. Afla ca in 2000 un PC cu 512mb de ram si cu un pentium 4 de 3ghz era super! Deci, daca nu esti in cunostiinta de cauza taci!

| Crainstorm20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Copile ti-am explicat stiu ce pot rula placile recente, deoarece nu m-am nascut sec 19. E modelul prea invechit cum ti-am spus. Nu mai veni pe TPU cu atitudinea asta. De parca ai stii ce mananci in fiecare zii la ce minut secunda!

| anonim_4396 explică (pentru Crainstorm20):

Da' tu chiar esti prost, ma! Lemn nu alta!