| AlexTrUK a întrebat:

Vreau sa sterg tot ce este pe Hard Disck ( inclusiv windowsul) si sa reformatez partitiile. Cum pot face asta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bubu81 a răspuns:

Cu un cd bootabil care sa aiba pe el instalat windowsul pe care ti-l doresti! introduci cd-ul, restartezi calculatorul, nu il lasi sa intre in windows, intri in setup sa booteze de pe cd, nu de pe hard, apoi e relativ simplu! dai delete la partitii si le creezi cum vrei tu! atentie la partitia pentru windows sa o faci destul de mare pentru cat ii trebuie sistemtului! succes

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Instalezi din nou windows-ul si atunci poti formata tot hdd-ul.
2. Atasezi hdd-ul la un alt pc. (Poti folosi un rack: http://www.emag.ro/rack-hard-disk/c )

| al3xander a răspuns:

Daca vrei sa stergi tot HDD-ul securizat poti folosi CD-ul asta bootabil http://www.dban.org/download
altfel poti sa stergi tot nesecurizat cu DVD-ul de instalare de la windows si sa refaci partitiile

| gmbod1 a răspuns:

Iei un cd de windows il bagi in pc dai rr la pc deschizi installu si iti apare partitiile le dai delete si faci altele si dupa rulezi install-ul la windows bft!

| stefan573 a răspuns:

Click dreapta pe hard, Format.