| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu ce este mai important de la memoria RAM in jocuri: cantitatea de memorie RAM, frecventa, latenta sau daca are sau nu radiator?
Multi dintre voi spune-ti ca este importanta frecventa dar unii spun ca este importanta cantitatea de memorie RAM.
Ce este pana la urma mai important: cantitatea de memorie RAM, frecventa, latenta sau daca are sau nu radiator?

2 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Pai in primul rand sa fie cat mai mare cantitatea...adica pentru jocuri macar 4gb ca sa iti mearga destul de bine. In al doilea rand ar trebui sa ai DDR3 ( cam 1333mhz - dar nu conteaza asa mult ). Cam astea at fi >4gb + ddr3( sau 4, 5 dar sunt f scumpe )

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Deci ca sa iti mearga decent ar trebui sa ai minim 8 gb ram si maxim 16, iar frecventa sa fie macar 2, 133 ghz, DAR aici depinde si CAT RAM si CATA frecventa iti suporta placa de baza...