| Madutzw a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu daca mai pot gasi procesoare cu socket AM3 in Romania.
Nu vreau second hand si daca se poate sa fie pentru gaming ( minim 4 nuclee, 3 ghz)
Exemplu : Procesoru Phenom II x6 1090T

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si nu cauti, sau vrei sa-ti cautam noi? Google it!

| Madutzw explică (pentru K0sti):

Am cautat deja pe toate site-urile online. poate stiti voi altele
Am cautat pe eMAG pcgarage, altex, evomag, mediadot, cel.ro si nu am gasit

| K0sti a răspuns (pentru Madutzw):

:)) Aia crezi tu! Mai cauta! Astea ce sunt?
http://i.imgur.com/MfWxXms.jpg

| Madutzw explică (pentru K0sti):

Daca ai citi mai bine ce am scris ai vedea ca am cerut un procesor cu socket AM3. Cum are fi Phenom sau Athlon 2 x2 250.
Eu doresc unul de gaming

| K0sti a răspuns (pentru Madutzw):

Sunt compatibile! In plus, majoritatea producatorilor au scos update-uri de BIOS pentru compatibilitate! Cauta-ti placa si vezi!

| Madutzw explică:

Nu sunt compatibile.e diferență intre AM3 si AM3+....sinnu biosul face ca un procesor sa fie compatibil