| licdawq55 a întrebat:

Vreau sa stiu parerea voastra dintre placile video R9 380 si Gtx 960! Eu nu stiu pe care sa o aleg!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Alege cu încredere R9 380 e mult mai bun.

| Jipa95 a răspuns:

Nu ai spus si pentru ce iti trebuie. Pentru activitati si numai activitati de gaming, 380-ul bate la fundulet toata seria 960 de la nVIDIA.
Pentru activitati ce presupune desenare, randare, editare samd, un 960 te-ar ajuta prin prisma faptului ca detine tehnologie cuda si nu numai. Iar consumul de energie este ceva mai redus.

| peperonies a răspuns:

| EnvyU a răspuns:

R9 380, nu o am, dar te poti documenta pe net prin reviewuri si benchmark, e mai puternica. Problema cu amdurile este driverul, toata lumea stie ca nVIDIA scoate drivere si optimizari pe banda rulanta iar amd are probleme pe partea de software. Din ce comparatii am vazut diferenta este de cam 5-10-15 mai mult pentru r9 fata de gtx depinde de joc. Eu sincer iti zic sa iei ce doresti pentru ca diferenta la gaming nu o vei simtii.

| rgx a răspuns:

Frara nici o ezitare R9 380