| bastars a întrebat:

Vreau sa va intreb daca la laptop satellite c855 2l3 ram-ul (de 6 gb) este impartit in 2 bucati (o placa cu 4gb si una cu 2gb). Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Depinde de unde l-ai luat, de ex la linkul ce ti la dat userul jipa95 scrie clar acolo ca sunt ocupate ambele sloturi deci asta inseamna ca un slot este de 4 si unu de 2, tu poti sa scoti cel de 2 daca vrei si da bagi altul de 4 dar ai grija sa nu fie mai mult de 8gb toatal.

Memorie
Capacitate memorie:6 GBTip memoriebig grinDR3Memorie maxima:8 GBFrecventa:1333 MHzNr sloturi/sloturi ocupate:2/2

| Jipa95 a răspuns:

Laptop-ul are 2 sloturi de memorie. Depinde acum ce capacitate au memoriile din laptop-ul tau.
Din cate am vazut aici : http://www.emag.ro/......EYTVKBBBM/ el are o placuta de 4gb, iar alta de 2gb. Daca doresti ucmva sa o scoti pe cea de 2gb si sa-ti adaugi una de 4gb poti face asta fara probleme.
Bafta.

| bastars explică:

Ei bine este vorba despre C855-2L3 nu C855-210