| Nikolaus a întrebat:

Salut.
Vreau un laptop care sa-mi ruleze Minecraft perfect. Altceva nu prea ma intereseaza la el (bineinteles, laptopul in sine trebuie sa mearga repede, asta nu se mai discuta). Minecraft-ul cu setarile de grafica la maxim fara pic de lag. Bugetul este de la 1000-2200 de lei. Mai variaza dar in intervalul asta oricum happy. De preferat nu ala de 2000, ma gandesc ca sunt sigur si laptop-uri pana-n 1500 care sa-mi atinga asteptarile happy. Acum rulez un rablament vechi de cel putin 10 ani, va dati seama...
Merci.

3 răspunsuri:
| MasterGamer1995 a răspuns:

Buna! Din intamplare am vazut intrebarea ta si daca vrei ceva NU iti lua un laptop! De ce? Deoarece sa zicem ca vrei sa schimbi procesorul ai un i3 si vrei sa schimbi in i5 (eu cred ca ar trebui sa schimbi si placa de baza si poate si alte chestii) si asta te va costa mult mai mult... Daca vrei iti poti lua un pc cu carcasa! Si daca tot insisti cu laptopul uita-te pe siteul asta http://www.pcgarage.ro/

| Nikolaus explică (pentru MasterGamer1995):

M-am gandit la asta dar nu prea mult pentru ca n-am bani sa-mi cumpar acum calculator. Cu 2000 de lei cu siguranta nu faci nici o branza, asa cumpar un laptop ma tine ani buni, il pot lua orisiunde cu mine si gata! Daca rablamentul asta de 10 ani (Daca nu mai mult chiar) pe care-s acum merge chiar destul de bine, unul de acum un an-doi cu siguranta ar trebui sa ruleze multe jocuri fara sa fie nevoie sa ma uit la specificatii macar. Adica, gandeste-te, laptop de 10 ani vechime ( 10 ani cel putin de cand a aparut el + de cand il am ) versus laptop de acum un an-doi. Pai cred ca si cel mai prost laptop cu cele mai proaste specificatii poate rula Minecraft la maxim fara sa ma uit la specificatii macar.