| Caddy1609 a întrebat:

Salut vreau un sfat,vreau sa achizitionez un aparat foto Nikon d5100, problema e ca vanzatorul nu e din acelasi oras cu mine deci prin urmare v-a trebui sa il trimita prin curierat.ce sfaturi imi dati? se merita astfel de cumparaturi la distanta? ce trebuie sa am in vedere?

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Depinde de unde-l cumperi si ce politica are acel site cu privire la returnarea produsului. Nikon este un aparat foarte bun. Daca ai optiunea de returnare nu ai nici o problema, depinde si de la cine cumperi! Aparatul a fost utilizat zilnic, a fost utilizat doar in excursie... etc. Poti solicita cateva date despre el. Riscul ti-l asumi tu. Se merita daca e o persona de incredere si cunoaste istoricul aparatului!

| Caddy1609 explică (pentru valentin75):

Site'ul nu are nici o legatura, nu cumpar de la o firma anume, ci de la o persoana fizica de aceea am pus intrebarea. nu cunsoc persoana aparatul are 0 cadre doar ca e doar aparaul si atat.de aia am intrebat macar asa zise trucuri rapide de verificat cand desfac coletu in fata curierului