| Jipa95 a răspuns:

Procesorul nu este compatibil, cauta unu pe socket 1150. Ca sa-ti recomand si unul, asta s-ar potrivi cel mai bine cu placa aia de baza : http://www.emag.ro/......D654ZBBBM/

2 la mana : ce e carcasa aia? E o cotineata. Uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/carcase/zalman/z11/

Bft!

| sergiu123 explică (pentru Jipa95):

Mersi mult.
De carcasa nu-mi pasa, nu imi trebuie una faina, doar sa incapa componentele inauntru si atat

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O, stai sa adaug configuratia ta pe lista de alte configuratii pe care nu o sa le cumpere nimeni.
Gata.
1. Incomaptiblitate cpu-MB
2. Placa de baza foarte scumpa si degeaba pentru ce ofera.
3.Nu ai sa folosesti 16 gb ram prea curand.
4. Hdd scump, nu are sens.
5. Sursa aia nu prea face fata la ce ai pus tu acolo in viziunea ta.
6. ai ales un kk de carcasa. Nu doar ca nu icnap componentele, dar daca ar incapea, cred ca ai sa vezi cum se indoaie tabla de la atata gretutate. Sa nu mai zic, ca o sa faca precum un tractor de la atata zgomot si vibratii.