| Bullseye1 a întrebat:

Salutare.Am comandat un pc făcut la media galaxy pe piese si când a ajuns, am băgat toate firele în el și tot ce trebuia, am verificat de 2 ori și când să îl pornesc totul în calculator merge bine, dar nu-mi arăta nimic pe ecran, nici poză de la placă video.Din ce e cauza?

Răspuns Câştigător
| NewLifeGaming a răspuns:

Pentru ca 1. Placa video nu e compatibila
cauta modelul motherboardului si vezi ce GPU suporta : DDR\gddr...(tot una e)... (pcie x12-x16, oricare ar fi ii ok)
Sau poate ca daca folosesti adaptor e din cauza adaptorului la monitor...nu toate sunt compatibile
2. Nu ai pus-o bine placa video
3. E stricata placa video de la ei direct.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Merge bine, dar nu-mi arăta nimic pe ecran... merge bine bine, da laughing

| CPAElites a răspuns:

De unde sa stim noi cum l-ai montat?
Daca l-ai montat asa e clar =) : https://www.youtube.com/watch?v=b85h_ujZ_vg

Ce componente ai cumparat!
Mai ales ce sursa!

| Bullseye1 explică:

Mi l-au montat ei, și componentele le-am ales cu un inginer IT lângă mine.

| Bullseye1 explică:

Scuzați, nu știam ca la calculatoarele cu placă video dedicata trebuie să bagi VGA-ul în ea.Mulțumesc tuturor totuși.