| DanutMocanu19 a întrebat:

SALUTARE! Am o intrebare referitoare la android 5.0.2, si anume ca... nu pot gasi obtiunea de a muta un app oarecare din memoria interna pe cardul Sd din setari. La celelalte dispozitive android 4.4.2, 4.2, 4.0 se poate face acest lucru fara nici o problema. Tin sa spun ca, telefonul citeste cardul, pot vedea poze, muzica, etc. din el. Va rog, un raspuns de la cine se pricepe. Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La care alte dispozitive cu android stii tu ca se poate face asta? Sunt la al treilea telefon cu android, in decurs de cativa ani, si la niciunul nu am putut face asta.Pentru ca nu se poate decat daca rootezi telefonul.Dar poti avea probleme cu el.Se vaita multi de asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......icatii-ce/

Toate cele bune!

| DanutMocanu19 explică:

Darrio2007...Ma pricep la root, dar.din cate stiu sunt dispozitive care se comporta urat la asa ceva, pana acum am rootat 2 tablete si n-am avut probleme...Dar in cazul acestui telefon sunt dispus sa risc daca voi avea acces la optiunea de mutare Mi in Sd.

| DanutMocanu19 explică:

La dispozitivele pana la 4.4 se poate face chestia asta...