| D3lUxE a întrebat:

Salutare. Am o problema. Am achizitioat laptop-ul ASUS ROG GL552VX de pe eMag. Era FreeDOS. Am intrat in BIOS si am setat prioritatea la boot-are pe DVDRW pentru a instala Windows 8.1 Pro de pe DVD. In timpul instalarii dupa Getting files ready for installation 100% si Installing features, la Installing updates imi da eroarea asta "Setup cannot continue due to a corrupted installation file. Contact the vendor of your Windows installation disc or your system administrator for assistance." si instalarea se opreste. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Fa rost de un alt DVD/stick bootabil cu Windows 7/8/8.1/10 si incearca din nou. Bafta!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu-ti citeste bine dvd-ul, ce e asa greu de inteles? Ori dvd-ul e prost, ori imaginea! Chiar si unitatea optica, desi e noua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un windows cu licenta...
Pana mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori nu e scris bine dvd-ul si a sarit o fila, posibil sa aiba o mica zgarietura dvd-ul si da o eroare. Fa rost de alt dvd cu win 10 sau daca ai alt laptop sau calculator, descrca de pe site-ul Microsoft o imagine iso al win 10 si apoi faci dvd sau stick de 8 GB boot-abil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pardon,descarci win 8.1. Incearca cu win 8 Home, nu neaparat pro. Daca stii ca ai cel putin 4 giga ram va merge 8 si 10.