| Christianenache a întrebat:

Salutare! Am o problema cu telefonul meu. Am un A54 luat anul trecut de la Vodafone. De cateva zile are momente cand scoate un sunet ciudat si total random. Un sunet care seamana cu cel al sunetului scos de ceva care este gata de conectare prin bluetooth chiar daca nu este activat. Ce as putea face? Este o simpla eroare sau este un virus? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca vrei sa scoti din ecuatie orice implica un virus, faci backup al datelor de pe teleofonul tau catre un stick UBS, spatiu de stocare PC/laptop etc salvezi poze, video, conversatii whataspp, ce doresti tu

dupa care dai "resetare la setarile de fabrica"

desi nu cred ca un malware s-ar manifesta fix asa

daca mai face la fel dupa ceea ce ai dat resetare la setarile de fabrica, atunci nu ar strica sa duci telefonul la un service gsm ca sa ceri o parere pertinenta

si acum poti duce telefonul pentru o constatare unui service gsm, de obicei constatarea este si ar trebui sa fie gratuita!

| sierra1 a răspuns:

Fă o "razie" prin aplicațiile instalate și șterge tot ce nu esti sigur că ai nevoie