| AstadaNume a întrebat:

Salutare! Am o problema legata de wireless: nu imi merge internetul de pe wireless, dar cand il conectez pe direct imi merge (adica prin cablu). Am un wireless-g 2.4 ghz Broadband Router. Pana ieri imi mergea dar ieri cand am chemat echipa de la net pentru o verificare am scos din functiune routerul pentru a nu zice cei de la upc ca din cauza asta merge netu mai rau...marog acum cand incerc sal conectez imi apare la semnal excelent dar apare no internet acces... cei de facut?

2 răspunsuri:
| MaxiValau a răspuns:

Mai intai, uita-te pe spatele routerului (sau unde este eticheta cu niste coduri) si noteaza-ti codurile (pe toate, pentru ca nu stiu sa-ti zic care este cel corect). apoi, cu laptopul pornit, intra pe wireless conection, apoi pe numele routerului tau. iti va aparea o fereastra pe care trebuie sa o completezi. in aceasta trebuie sa scrii codurile de pe etichetele routerului, dar cate un cod. nu toate! fa asta pana nimeresti codul. bft!

| unBaiatDulcik69 a răspuns:

N-ai vrea tu sa-mi dai la fund?