| ThomasMartin a întrebat:

Salutare am si eu o problema cu un calculator de ceva vreme care se pare ca sa agravat.
Eu cand ascul muzica; ma joc jocuri pe calculator ex: un joc cu grafica mica Minecraft sau alt ex: Blur; NFS carbon Crysis 2 etc; ma uit la videoclipuri pe youtube sau am un cd-dvd insertat; in toate aceste exemple daca fac numai un lucru calculatorul meu tine 10 min si se stinge dupa care il aprind iar se stinge.

Ca sa pot il aprinde iar trebuie sa-l las vreo 20 min si din aceasta cauza eu nu pot sa fac nici un lucu specificat mai sus.

Acu intrebarea e stie cineva de la ce face asta si ce ar trebui sa fac sa nu mai faca?

Am primit niste sfaturi ca ar fi de la placa video dar nu cred ca e numai de la ea.

Răspuns Câştigător
| ionutzxz a răspuns:

E foarte simplu se stinge detorita faptului ca saracul cooler e varza curata-l si vezi ca nu se mai stinge, el se stinge automat ca altfel se arde palaca de baza bucura-te ca acum se stinge.Eu iti zic sa il duci la curatat sa sa il cureti tuh daca te pricepi sa nu mai dai un banu in plus la alti baieti! fundabatting eyelashes?

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Probabil ca se incalzeste procesorul, mai curata si tu cooler-ul ala.

| Cozzmy13 a răspuns:

Si minecraftul are grafici varza dar consuma de te ia dracu pentru ca e scris in java

| MyNameIsCicoare a răspuns:

O saracu crysis 2... ce grafica mica are...

| ThomasMartin explică (pentru MyNameIsCicoare):

Nu ma refeream doar la minecraft ca are grafica mica stiu ca Crysis 2 are grafica mare

| MihaiTT a răspuns:

Poti sa incerci sa-l desfaci sa vezi daca are mult praf in el iar daca nu cumva vreun cooler e blocat pentru ca pare o problema de supraincalzire

| IonuT2267 a răspuns:

Narcis sti te pot ajuta la Minecraft uite aici un link de unde poti sa-l instalezi are toate versiunile sper ca te-am ajutat! happy

| robertcristian10 a răspuns:

Minecraft are grafica de 2 bani da' consuma mult, la mine cand ascult muzica cu Minecraft deschis face noduri...

| marius2380 a răspuns:

Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraft.cc

| mcshooter96 a răspuns:

Da ma tem sa zic ca ionutzxz are dreptate imi pare rau! crying

| Rico2004 a răspuns:

Salut
SA schimbi placa video si sa iti iei un computer mai bun dela auchan

| T0X1CU123 a răspuns:

SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://minecraftcode.me/

| Barna_Razvan_1990 a răspuns:

Guess what? I found a site that's giving Minecraft codes away for free! http://freeminecraft.cc