| TheBestfqstgsq a întrebat:

Salutare am si eu o tableta Allview viva q7life... Android 4.2 jellybean. Am încercat sa ii fac upgrade official la 4.4 kitkat si cerea sa am tableta stinsa dar stinsa nu o găsea asa ca i.am dat instalare cu ea aprinsa. Si s.a stins si nu se mai aprinde ce pot face... Înafara sa merg la un service.o sa fac si asta dar întâi vreau sa vad daca pot face ceva

Fundaaa :* happy

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Hard reset! si trebuie desfacuta pentru a-i reseta bios-ul, si pariez ca nu te pricepi la asa ceva, iar cea mai buna optiune ar fi un service gsm!

| TheBestfqstgsq explică (pentru Jipa95):

Tu nu stii? ca eu o desfac laughing de fapt am desfacut-o dar nu are nici un buton sau vreo alta baterie pe placa sau trebuie si placa data jos? (p.s nu are butoane de volum ) are doar home si power

| Jipa95 a răspuns (pentru TheBestfqstgsq):

Trebuie sa-i scoti bateria, si sa o lasi asa scoasa cateva ore pentru a se descarca tot curentul din tranzistorii placii, dupa care pui la loc bateria si incerci sa o pornesti.

| TheBestfqstgsq explică (pentru Jipa95):

Pai da dar e lipita... o dezlipesc?
am pistol de lipit nu e problema

| Jipa95 a răspuns (pentru TheBestfqstgsq):

S-o crezi tu. daca vrei sa iti crapi de tot placa de baza.

| shannygelu a răspuns:

Incearca sa ti volum + impreuna cu butonul power sa vezi daca iti intra sa poti face un hard reset

| TheBestfqstgsq explică (pentru shannygelu):

Nu are butoane de volum!

| shannygelu a răspuns (pentru TheBestfqstgsq):

Atunci citeste cum se face hard reset la ea si poti sa dezlipesti fara probleme + firul rosu de la baterie si sa l lipesti inapoi nu se intampla nimic