| Pustiul551 a întrebat:

am un iphone 5s de 16 gb si am cateva intrebari.

1. Dc la memoria libera imi apare ca am doar 13 si cv cand acesta este de 16 gb? iar softu ocupa undeva la vreo 1, 2 gb doar.

2. Daca am facut update la ios 8 recent si vreau sa ma reintorc la 7 se poate?

3. Daca dau Reset la tel. si il confg ca fiind iphone nou acesta va avea din nou ios 7? ( revenirea la setarile din fabrica ).

4.Pe contul de icloud am vazut ca am 5 gb gratuit din partea celor de la Apple, deci asta inseamna ca pot sa il folosesc ca un fel de card acel spatiu liber? am obs ca se poate extinde la mai mult de 5 gb, deci pot sa pun muzica,filme, jocuri, poze pe acel spatiu sau doar date din telefon?( contacte, notite, poze )...

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

1. Dar sistemul de operare nu crezi ca are si el neovie de spatiu? La pc ai hdd de 500gb, si windows-ul iti ia 20. Restul is pentru tine.
2. NU(oricum ios 8 se misca mult mai bine pe 5s).
3. NU
4. Un fel de card dar ai nevoie de internet ca sa ii folosesti. E serviciu de cloud, gen dropbox sau mega. Sunt multe alte servicii asemanatoare care ofera spatiu, dar tot ce e acolo e pe salvat undeva online, deci fara interenet nu poti accesa nimic din cloud.