| cristianblechix a întrebat:

Cine imi poate spune cum fac sa dezinstalez DirectX si sa-l instalez iar? Dau funda cui imi spune corect!

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De ce ai face asta? Nu te-ar ajuta cu nimic.

| dannyel86 a răspuns:

Direct x se dezinstaleaza numai daca ai nevoie de o versiune anterioara celei din sistemul tau. Daca ai v9 si vrei v10, nu e necesar sa dezinstalezi, dar daca ai v11 si vrei v9, atunci softul iti blocheaza instalarea, intrucat e o versiune mai veche decat cea prezenta deja in sistem. Atunci se impune stergerea versiunii curente.

| cristianblechix explică (pentru dannyel86):

Pai exact asta este, am v11 si vreau v9 cum fac sa sterg v11?

| dannyel86 a răspuns (pentru cristianblechix):

T4zu ti-a dat un link pe care gasesti instructiuni ce merita incercate. Sunt valabile pentru Vista si Win7. Apoi incerci reinstalarea lui v.9

| valentin75 a răspuns:

Salut! Pentru a dezinstala orice din computer poti utiliza iobituninstaller; pentru curatenie in pc / ccleaner! Pentru instalare rulezi executabilul (Direct X) luat de pe net!
Iobituninstaller
http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php
Ccleaner
https://www.piriform.com/ccleaner/download

| T4zu a răspuns:

Salut. Din cate stiam eu instalezi iar direct X fara a-l dezinstala pe cel vechi. Nu este recomandat sa il dezinstalezi si am dat peste asta http://www.ehow.com/how_7497709_uninstall-directx-11.html

| cristianblechix explică:

Am incercat instructiunile de pe acel link dar tot nu functioneaza...