| justyoung9 a întrebat:

Salutare!
Este indicat sa instalez windows 10? Acum am 8.1
Fisierele se pierd? Voi putea reveni la windows 8. 1?
Cat dureaza instalarea?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca se pune tot mai des aceasta intrebare.Pentru a nu fi influentat de parerile, uneori subiective, ale unuia sau altuia cel mai bine este sa intrati pe site-ul producatorului, recte Microsoft, si sa vedeti ce si cum se face sau daca va satisface trecerea la o noua varianta de Windows. Iata mai jos link-ul cu tot ce va trebuie:
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/support#1TC=windows-10

| vladst1 a răspuns:

Nu,nu se pierd fisierele la instalare. Este indicat sa-l instzlezi iar instalarea dureaza in jur de 30 de minute (in functie de sistem).S daca te razgandesti, poti reveni la windows 8.1 EXACT cum era inainte. Sa fii atent ca doar daca faci upgrade din windows se intampla asta (de pe stick sau windows update) adica trebuia sa fii in windows, nu pui sticul la pornirea calculatorului sau leptopului.(sau cd-ul dupa caz)

| sk1NNNeT009 a răspuns:

Ca sa revii ar trebui sa ai un backup facut pentru windows 8 sa fii mai sigur, iar daca instalezi 10 nu pierzi absolut niciun fisier.

| biamari a răspuns:

Dacă ai windows 8.1 cu licență ar fi păcat să ți instalezi windows 10
L am instalat și eu acum câteva zil siu n am pierdut nimic, e doar variantă fără licență
Instalarea durează 2 h. trebuie să te inarmezi cu multă rabdare

| biamari a răspuns:

Și poți revenii la windows 8.1, dar cred ca vei fi destul de multumit