| Bandit06 a întrebat:

Inca sper sa gasesc un raspund la o problema care ma framanta, am cumparat acum ceva timp o placa video amd rx 560 si din momentul in care am pus placa video in sistem am inceput sa am parte de tot felul de erori, blue screen-uri si de astea. Am returnat placa si am pus-o pe cea veche, alaturi de care sistemul functiona fara probleme. Acum am un gtx 1050 ti si problema(bsod-uri multe si dese) inca persista desi am reinstalat windows-ul si facut numeroase teste. E posibil ca placa aceea video sa imi fi "stricat" slotul pci 2.0? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| elcosmin a răspuns:

In primul rand, placile de la amd seria rx nu este compatibila cu windows 8! Mi am cumparat si eu rx550 de 4gb si pana nu am schimbat windowsul nu a mers. Cat despre gtx 1050 nu stiu ce sa zic.