| Rush a întrebat:

Salutare la toti, am nevoie de putin ajutor, mi s-a stricat calculatorul, ieri seara l-am inchis si acum astazi nu se mai deschide deloc, ma gandeam ca e de la sursa, dar am schimbat-o cu alta si tot nu pornea deloc si nu stiu ce sa fie, am si UPS sau cum s-o numi si nu cred o fi facut scurt circuit sau ceva dar totul e posibil, cine stie sau macar are o idee de ce ar putea fi sa imi zica.

Răspuns Câştigător
| andrey333 a răspuns:

Du-te la un specialist / sau vez daca e conecta cablul de la priza in spate la calc daca no cazut cumva sau nu e bine fixat

3 răspunsuri:
| dexro a răspuns:

In primul rand incearca fara UPS dala desi banuiesc ca ai incercat asta.
Daca tot nu merge scoate si tu mufa in placa de baza de la butonul de pornire si pune surubelnita pe lamele alea 2 ce raman libere daca porneste e clar carcasa de vina

| Rush explică:

Ar fi penibil sa nu fie conectat, am incercat la mai multe prize din casa asta si tot nu a mers, si nu e de la curent ca doar scriu acum pe celalalt calculator laughing, e enervant...

| nvm a răspuns:

Probabil s-a cam dus placa de baza straight face Daca zici ca sursa e ok.banuiesc ca ai pus si mufele bine prin pc.