| AnoNyMuSeR a întrebat:

Salutare, ma întrebam ce placa te baza pot achiziționa pentru un buget de 200-300 de lei, o iau pentru un i3 4160 de 3, 6 GHz și as dori sa fie decenta pentru gaming. cele speciale sunt foarte scumpe. In concluzie, as dori niște recomandări de la prietenii gameri de pe TPU.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Placa de baza nu prea are legatura cu performanta in jocuri, asta desigur daca nu ai de gand sa overclockezi procesorul. Uite o placa de baza foarte buna pentru acel procesor
http://www.mediadot.ro/......-micro-atx

| lpavel a răspuns:

Daca-l vrei pentru gaming mai pune inca cel putin 300 lei altfel nu o sa mearga toate jocurile...