| NicolasAlx a întrebat:

Salutare, mi-as lua niste casti deoarece mor dupa muzica si mai ascult la ele. Imi place sa ascult calumea, si am un buget de 300 lei. As dori sa stiu ce marca e mai buna. O sa iau si o placa de sunet pentru ca sa se auda mai bine. Un senssheider e bun?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Ai ajuns la alta gama de buget, dar ai ales bine. Am avut si eu HD 518 acum cativa ani si chiar si azi, dupa ce am ascultat destule casti, le consider best-buy pentru orice preferinte muzicale in zona 400-600 lei. Nu uita de o sursa de calitate. Castile n-au nevoie de prea mult curent si nu au nevoie de amplificator, insa un DAC bun le va face sa cante. Eu zic minim un Xonar U3.

8 răspunsuri:
| Rush a răspuns:

Eu am Sony și sunt foarte bune, acum 3-4 ani când le-am cumpărat costau 350 de lei, acum sunt la în jur de 220, chiar și mai ieftine la promoție, http://www.emag.ro/......4J6TBBBM/, model mdr-V55, sunt super

| Utilizator1234 a răspuns:

In bugetul acela ai si cateva Sennheiser (HD419/HD429) insa eu recomand Creative Aurvana Live! Am ascultat HD419, HD429, HD439, am detinut de altfel HD419 si cel putin pe urechile mele, tot CAL! suna mai bine. Daca le dai si o placa de sunet decenta ca un Xonar U3 sau un DAC bunicel ca Fiio E10K, sigur vei fi multumit de rezultatul obtinut. Sennheiser in acest buget, ca si CAL! suna decent pe orice gen de muzica, au amprenta pe placul majoritatii - V-Shaped. Insa, Sennheiser e peste CAL! de la HD518 in sus (pe care le-am detinut, dar nu se incadreaza in bugetul tau). Nu asculta de sfaturile de doi lei cu Beats si mai rau, Razer. Contrar pretului nesimtit practicat de Beats, toate castile de mai sus suna mai bine ca porcariile alea ordinare (da, am ascultat si Beats din curiozitate, toate-s oribile).

Daca vrei Sennheiser, sincer recomand HD419 pentru pretul mai mic (cand le-am cumparat, le-am comparat cu HD429 si HD439 si nici una din cele din urma nu mi s-a parut ca merita banii in plus).

http://www.price.ro/preturi_creative_aurvana_live! _51ef0060aa001_104159.htm

http://www.price.ro/preturi_sennheiser_hd_419_(504761)_775957.htm

| NicolasAlx explică (pentru Utilizator1234):

Astia sunt bune? senssheinser 449

| NicolasAlx explică:

Mi-am luat sennheiser 518, am decis sa dau niste bani in plus pentru ceva de calitate. o sa ascult muzica acum 3 ani fara griji happy

| Utilizator1234 a răspuns (pentru NicolasAlx):

Ai ajuns la alta gama de buget, dar ai ales bine. Am avut si eu HD 518 acum cativa ani si chiar si azi, dupa ce am ascultat destule casti, le consider best-buy pentru orice preferinte muzicale in zona 400-600 lei. Nu uita de o sursa de calitate. Castile n-au nevoie de prea mult curent si nu au nevoie de amplificator, insa un DAC bun le va face sa cante. Eu zic minim un Xonar U3.

| Anitaaaaa52002 a răspuns:

Nu stiu exact cum se scrie dar bitz laughing

| NicolasAlx explică (pentru Anitaaaaa52002):

Nu ma incadrez. plus ca am auzit zvonuri cum ca nu ar fi chiar asa de bune. un senssheisder e bun?

| LTAA a răspuns (pentru NicolasAlx):

Sennheiser stiu ca sunt bune, chiar George Buhnici a spus ca sunt preferatele lui.