| Acaikus a întrebat:

Pe scurt: Nu-mi sunt recunoscute USB-urile, dar dau curent. Cum pot rezolva?

Acum ceva timp mi-am ars unul dintre USB-uri, anume cel 3.0 (poveste lungă, l-am ars) și din această cauză nu-mi mai mergeau nici cele 2.0. Am fost la depanare, mi-au rezolvat cumva pe cele 2.0, spunându-mi să nu mai reinstalez alt windows, deoarece iar nu vor mai merge, vor da doar curent. Normal că nu i-am ascultat, văzând că tot merg USB-urile și după reinstall windows. În schimb, pot instala doar Windows 7 deoarece acesta nu-și ia driverele automat. Aveți idee cum aș putea să fac să îmi recunoască USB-urile pe Windows 10? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din BIOS interzici USB-urile de pe placa de baza si folosesti placa de extensie USB conectat pe slot PCI sau PCI-E.
Orice sistem le va recunoaste.

| Potecaru_Marian_1998 a răspuns:

Ai putea cauta driverele pentru porturile usb, ca si eu am patit cu o placa de baza pusa in scurt si problema a fost de la drivere