| Diaconu1980 a întrebat:

Salutare!

Pot conecta un aparat de tatuat la un transformator reglabil din acela care scoate maxim 12V in cazul in care nu am sursa de alimentare la aparat din aceea speciala.Presupun ca ar trebui sa mearga...

Pareri? big grin

Răspuns Câştigător
| Diaconu1980 explică:

Daca aparatul tau functioneazala o tensiune de 12 V cc si tu ai un asemenea alimentator, dar care are si puterea necesara, atunci se poate.

| Diaconu1980 explică (pentru Diaconu1980):

Mersi,am cumparat azi un asemenea transformator si aparatul functioneaza, 9 V si 2 amperi.Mersi inca odata :*

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

E ca si cand ai incerca sa alimentezi un LED HD cu bateria de masina. Nu merge.

| neutrino a răspuns (pentru Jipa95):

Scuza-ma, exemplul tau este gresit, se poate alimenta un asemenea led de la o baterie auto.