| nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Am o placa de baza Gygabite GA-8I848P-G. (Am citit de pe ea). Am dat jos cooler-ul (avea 4 suruburi), iar suportul a ramas acolo, avand 4 picioruse incalecate pe radiator. Suportul mai are si 2 aripi mari,laterale,ce par flexibile. As vrea sa dau jos suportul ca sa scutur bine radiatorul de praf,dar nu stiu cum. Am incercat sa apas pe aripile laterale si in interior si in exterior dar nu iese. Mai are cineva modelul asta? Stiti cum se scoate suportul?
Mai am o intrebare : am un spray CHIP, ceva unguresc cred. Scrie pe el KONTAKT TISZTITO. Vanzatorul mi-a spus ca e pentru curatarea contactelor electrice. Intrebarea mea este daca il pot folosi pentru a curata contactele de la PC sau la alt aparat. Din descriere nu am inteles prea bine daca acest spray curata petele de ulei de pe orice contact sau unge, lubrifiaza.
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai cooler-ul stock pe 478 se demonteaza foarte usor.

https://www.youtube.com/watch?v=GGdNI0tX6kk

Pc-ul daca vrei sa il cureti foloseste o pensula.Nu aplica nici un spray nimic ca pot aparea probleme.

| AlinKun a răspuns:

Daca ne-ai putea oferi o imagine cu el ar fi mai usor pentru noi. Cooler-ul vine cu procesorul, nu cu placa de baza. Degeaba ne spui ce placa de baza ai, poti sa ai alt cooler fata de mine sau de altcineva. Dupa ce cureti trebuie sa aplici pasta termoconductoare pe procesor daca ai dat jos cooler-ul. Daca nu aplici, risti sa ti se stinga in timp ce merge pentru ca se supraincalzeste, va merge greu si tot asa.

| K0sti a răspuns:

Fugi la un service ca ramai fara placa de baza!