| codrutz0000 a întrebat:

Salutare si bine v-am regasit! Am o "nelamurire", daca ii pot spune asa. Eu am un sistem destul de slabut : Intel e3300 Oc de la 2.5 la 3.0 ghz, 2gb rami, placa video radeon hd 6570 2gb 128 biti(care ia recent i-am facut putin Oc), windows 7 64 bit
Si nu pricep cum de pot rula Far cry 3 pe mediu.(acesta cere pe ultra 8 rami ),pe scurt vreau sa zic, ca daca eu am 2 rami cum de pot rula jocuri de 4 rami.,daca intelegeti ce vreau sa zic si inca ceva,daca cresc memoria ram.va creste si fps-ul in joc, chiar daca joc la aceleasi grafici?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Fugi la scoala si lasa jocurile!

| Jipa95 a răspuns:

In primul rand, vreau sa-ti spun ca ai violat rau de tot lb. romana. daca intelegi ce vreau sa zic.
In al 2-lea rand ca sa-ti raspund la intrebare ( cat am inteles din ea daca intelegi ce vreau sa zic ) este ca ai un cpu si gpu petarde iar un upgrade ram nu te-ar ajuta daca stii ce vreau sa zic.

Schimba-ti platforma.

| HuShEr a răspuns:

Daca cresti memoria ram nu iti creste fps. poate doar putin dar insesizabil. poti rula jocurile deoarece ele nu cer obligatoriu 8 gb de ram. acesta este recomandat