| Small_Dl_1996 a întrebat:

Salutare,stiti vreun program care poate decupa dintr-un video doar un personaj, adica nu vreau sa ma intelegeti gresit,eu nu vreau sa scot o secventa,adica sa tai din video un interval de timp,sau sa scot o faza importanta, eu vreau cu totul altceva! Si anume din tot clip-ul eu vreau sa decupez doar personajul in timp ce se misca,si sa ramana doar personajul miscandu-se fara ce il inconjoara in video,practic dupa ce termin vreau sa pun aceasta secventa din clip-ul decupat in alt clip, cine stie FUNDA!

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Adobe After Effects dar este greu, nu poți să faci asta așa ușor. Nici nu prea merge bine.
Dacă există un background normal adic[ alb sau verde sau albastru folosești un plugin keystone din Adobe After Effects, dacă vrei să foloești altă metodă.
https://www.youtube.com/watch?v=rB_RYT2ZRQM
Adobe After Effects este soft profesional și este greu folosit de home useri.

| Small_Dl_1996 explică (pentru Anonimuserr):

Si exista cineva din Romania care stie sa faca ce vreau eu? Practic sa imi arate cum?