| alex10Gtgta a întrebat:

*Salutare TPU ajutati-ma urgent!
-vreau sa fac un forum pentru un post de radio pe care il detin, Si eu mai detin si forumul dar? am nevoie de cod html pentru radio pe care nu-l gasesc ma ajutati va rog...

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Nu se poate sa fie in HTML
daca vrei contra cotst sa platesti un programator sa iti inchiriez un server care sa iti ofere gazduire PHP MySQL si se face o baza de date se instaleaza acolo un server special pentru chat-uri
nu este asa un HTML care se pune pur si simplu
ci lucrurile sunt mult mai complexe
ai nevoie de o baza de date unde sa se salveze
ai nevoie de acel forum sa existe adica sa fie facut de cineva fiecare buton in parte fiecare optiune trebuie cineva sa o scrie sa se gandeasca la ea, fiecare lucru care apare pe ecran cineva la gandit dinaitne ca el sa fie folosit de catre acel utilizator final.
asa ca este de munca nu gluma dar se poate realiza. ori ca fabric un site ori ca scriu cod sursa pentru un forum tot 40 ore de munca cu aproximatie imi va lua. si la sfasit o sa iasa ceva functional.

sau cealalta versiune ar fi sa cauti template php forum

asta era problema ta care te incurca sa gasesti ce iti trebuie tu cautai html
html-ul este ceva static care nu se poate modifica singur daca cineva mai adauga un comentariu

dar php-ul se poate sa se modifice sa faca baza de date chiar si pe ftp-ul tau exista posibilitaea sa creeze cate un fisier php pentru fiecare postare in parte si sa tot creeze zeci de mii de fisiere asta ar fi versiunea empirica dar gratuita pe care o poti gasi singur
sau cealalta versiune mai profesionala ar fi sa oferi si altuia posibilitatea sa isi castige si el paine o vacanta la mare cu copii sa aiba si altul din ce sa traiasca
adica sa dai un ban la un programtor ca sa faci o fapta buna sa isis poata scoate si el anul asta copii la mare macar o saptamana pe banii tai de form
si omul iti face forumul
el se alege cu vacanta la mare si tu cu forumul si ai facut un roman fericit